Βράβευση στον Μαθητικό Διαγωνισμό Ποίησης Καλαβρύτων

Σε ειδική τελετή, η οποία πραγματοποιήθηκε τον Δεκέμβριο στα Καλάβρυτα, απονεμήθηκαν οι τιμητικές διακρίσεις και οι έπαινοι του Πανελλήνιου Μαθητικού Ποιητικού Διαγωνισμού «‘ Άθλον Ποιήσεως’ Γιάννης & Λένα Στρέφη – Κουτσοχέρα».

Στην εκδήλωση, που διεξάγεται εις μνήμην του Ολοκαυτώματος των Καλαβρύτων, απονεμήθηκε τιμητική διάκριση στον Νικόλα Βασιλειάδη, μαθητή του Β΄ Γυμνασίου του Κολλεγίου Ανατόλια. Στον Άγγελο Κλωνάρη, καθηγητή του σχολείου, απονεμήθηκε Εύφημη Μνεία καθώς καλλιέργησε, ενθάρρυνε και δίδαξε τους νέους να εκφράζονται με ποιητικό λόγο.